Obilježen Međunarodni dan pismenosti

Dana 8. rujna u našoj školi obilježili smo Međunarodni dan pismenosti. U vrijeme školskih odmora učenici su mogli razmijeniti stare brojeve časopisa i stripova.

Dana 8. rujna u našoj školi obilježili smo Međunarodni dan pismenosti kao što ga obilježavamo već unatrag nekoliko godina.

U našoj školi za vrijeme velikih školskih odmora postavljen štand je s časopisima koji su se  mijenjali po principu „koliko doneseš, toliko uzmeš“. Ova razmjena napravljena je s ciljem da učenici besplatno nabave materijal za vježbanje čitanja kao preduvjeta ovladavanja vještinom pismenosti.

Akciji se odazvao velik broj učenika osobito iz nižih razreda. Ove godine stari časopisi su se mogli i kupiti po simboličnim cijenama od 5 i 10 kn. Prikupljena sredstva utrošit će se na pretplatu časopisa za našu školsku knjižnicu - znači za sve učenike naše škole.

Dođite u školsku medijateku i prolistajte nove brojeve omiljenih časopisa za djecu i mlade.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 9. 9. 2011.