Susret školskih turističkih sekcija u Slovenskim Konjicama 27.svibnja 2011.

I ove godine je našu školu pozvao gospodin Jožef Fideršek predsjednik Turističkog društva Slovenske Konjice na Međunarodni susret školskih turističkih sekcija.

Obzirom da u školi postoji etnografska zbirka sa preko 150 predmeta odlučili smo predstaviti se u Sloveniji s dijelom te zbirke. Ove godine na susretu je nastupila folklorna grupa sa svojom voditeljicom Boženom Lacković. Učenici su predstavili narodne nošnje i običaje Gornje Stubice. Svojim nastupom oduševili su sve prisutne. Kao gost nastupio je Petar Ruk iz Donje Stubice na violini.

Etnografsku zbirku u školi je utemeljila učiteljica Darinka Hanžek prije 35 godina, a nastavile su je čuvati i povećavati kasnije voditeljice. Izložena je u predvorju škole te je tako razgledaju brojni gosti škole.

Na susretu su sudjelovale škole iz Slovenije, Austrije, Hrvatske i Srbije.

Podsjetimo, prošle godine smo sudjelovali prvi puta, a predstavljao nas je školski tamburaški orkestar i mali puhački orkestar DVD-a Gornja Stubica. Zahvaljujemo organizatoru što nas je pozvao i ove godine, te DVD-u Gornja Stubica i Šagudovec na posudbi kombi vozila za prijevoz folkloraša.

Priloženi dokumenti:
scan0001.jpg (363.04 KB)

objavio: Sanja Knezić   datum: 9. 6. 2011.