Posjet učenika šestih razreda gradu Varaždinu

U petak, 22. ožujka 2024. godine učenici šestih razreda su posjetili grad Varaždin u pratnji svojih razrednica.

Prvo odredište nakon kratke šetnje varaždinskim ulicama bio je Gradski muzej Varaždin u kojemu smo razgledali stalni postav Svijet kukaca.

Kroz četiri tematske podjele (u šumi, uz šumu i na livadi, u vodi i na obali, noću i u zemlji) na otprilike 4500 izložaka, u postavu se zorno prikazuje biologija kukaca. Uz izložbu, učenici su vidjeli i herbarijske primjerke biljaka, uvećane modele kukaca, fotografije te različite predmete profesora i prirodoslovca Franje Košćeca, koji je zaslužan za zbirku.

Nakon muzeja nastavili smo šetnju gradskim ulicama prema Anđelinjaku, Stančićevu trgu i tvrđavi Stari grad.

Napunjeni toplinom Sunca i svježim zrakom krenuli smo prema kinu gdje nas je čekala projekcija filma Wonka, bajkovita priča koja nas poučava da u životu ne treba odustajati od svojih snova.

Za kraj lijepo provedenog dana posjetili smo dvorac Trakošćan te saznali mnoge zanimljivosti o njegovoj povijesti.

objavio: Željka Franjković   datum: 3. 4. 2024.