Obilježili smo Međunarodni dan glazbe

1.10.2008. u učionici glazbene kulture ugostili smo dvojicu profesionalnih glazbenika i tako obilježili taj datum.

Ovaj puta glazbenici nisu bili iz dalekih zemalja ili Zagreba grada nego naši Gornjostubičanci. Gospodin Ivica Kontent profesionalni je pjevač u zboru HNK u Zagrebu, a Juraj Ivanić slobodni umjetnik koji radi kao orguljaš u crkvi Presvetog Trojstva u Donjoj Stubici.

Uživali smo u njihovom glazbenom umijeću, ali smo ih i pošteno bombardirali pitanjima (osobito je bila znatiželjna učiteljica glazbene kulture :)). Sad znamo kako postati glazbenik, koliko truda i marljivosti moraš uložiti da bi to postao i kako takav posao uz sve svoje probleme ipak nosi i puno lijepih, nezaboravnih trenutaka.

Na susretu s umjetnicima bili su svi učenici osmih razreda, jedan peti razred, novinarska grupa i folklorna grupa nižih razreda kao i učitelji koji su ih doveli.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 1. 10. 2008.