Sadnja lipe

Povodom svečanosti sadnje potomka Gupčeve lipe, 8. travnja 2011. ,u našoj školi se održala prigodna priredba.

Na toj priredbi skupili su se predstavnici škola koje nose ime Matije Gupca: Zagreb, Cernik, Piškorevci, Magadenovac, Tavankut i Gornja Stubica, te brojni drugi uzvanici i gosti. Na početku priredbe ravnateljica naše škole, gospođa Sanja Knezić upoznala je goste s našom školom kroz prezentaciju. Zatim su  nekoliko točaka izveli naši tamburaši, zboraši, recitatori i folklorna grupa. Priredba se nastavljala programom koji su za našu svečanost priredili gosti iz Tavankuta. Na samom završetku priredbe nekoliko završnih riječi uputili su naši uzvanici. Nakon toga svi smo zajedno otišli u školsko dvorište da svečano posadimo lipu. Prije sadnje lipe, velečasni Dubravko ju je blagoslovio kako bi rasla mnogo godina i ostala spomenik ljubavi, prijateljstva i suradnje.

Dalibor Mucak, 8.a

objavio: Marija Lisak   datum: 11. 4. 2011.