Obilježen Svjetski dan pričanja priča

Dva dana prije Svjetskog dana pričanja priča, koji se obilježava 20. 3.,  u našoj školi učenici nižih i petih razreda mogli su slušati priče koje su im ispričali Igor Ciglenečki, učenik 5.b i knjižničarka Ines Krušelj-Vidas.

Bez obzira na sva čuda koja suvremena tehnologija može ponuditi djeci, pričanje priča uvijek će ostati svima najdraža aktivnost. Slušanjem priča ulazimo u magični svijet priče koja ujedno bogati naš rječnik, potiče razvoj mašte i kreativnog izražavanja. Jednom riječi: priče su nezamjenjive. Često puta priče su ujedno i uspomene na drage nam bake i djedove koji su imali uvijek strpljenja i vremena uvijek iznova pričati zgode mudre lisice, prepredenog čovjeka ili mudrog trećeg brata. Veliko je to blago koje vrijedi čuvati za buduće naraštaje. Igor Ciglenečki, učenik 5.b razreda, vješti pripovjedač djedovih priča dokazuje kako priče imaju budućnost.

Upravo zbog svega toga željeli smo našim đacima prirediti vesele trenutke uz vječne priče. Priče su slušali svi učenici nižih razreda matične škole i petih razreda. Kako ne bi priče uvijek povezivali samo sa satovima hrvatskog jezika, ovaj puta pričanje priča organizirali smo na satovima informatike i matematike za učenike petih razreda. Iz njihovih nasmijanih lica zaključujemo da smo u tome i uspjeli.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 18. 3. 2011.