Posjetili smo Minimundus i Klagenfurt

U subotu, 20.svibnja 2023. dio učenika naše škole koji uče njemački jezik bio  je na izletu u Austriji i tom su prilikom posjetili park minijaturnih građevina Minimundus i  grad Klagenfurt.

Mimundus je jedinstveni park u kojem smo u samo dva sata napravili put oko svijeta. Vidjeli smo minijature mnogobrojnih svjetskih građevina i poznatih znamenitosti. Svaka od minijatura vjerna je kopija originala napravljena u omjeru 1:25.  Trenutno je u parku izloženo 165 različitih minijatura među kojima smo pronašli i dva modela iz Hrvatske. Vidjeli smo umanjenu Crkvu Sv. Marka i svjetionik Porer.

Najljepše smo se, ipak, proveli u vožnji na velikom kotaču iz kojeg se prostire pogled na cijeli park iz ptičje perspektive, okolicu grada Klagenfurta i Vrbsko jezero (Wörthersee).

Nakon razgleda parka prošetali smo do samog jezera.

U gradu Klagenfurtu vidjeli smo mnogo toga lijepog i zanimljivog, ali najviše nas se dojmila skulptura tj. fontana čovječuljka Mandla uz kojeg se veže zanimljiva legenda o nastanku Vrbskog jezera.

Razgledali smo centar grada i uživali u slobodnom vremenu.

Vratili smo se kući puni dojmova.  Jedva čekamo iduću godinu i veselimo se novim izletima u Austriju.

objavio: Danijela Miljan   datum: 22. 5. 2023.