Jednodnevni izlet područnih škola u Krašograd

U petak, 21.4.2023. učenici područnih škola Dobri Zdenci, Dubovec, Hum Stubički i Sveti Matej išli su na jednodnevni izlet u Krašograd. Vremenski uvjeti bili su idealni. Dan je bio sunčan, a temperatura zraka kretala se između 18 i 20 stupnjava Celzijusevih. Dan kao stvoren za odlazak na izlet i boravak u prirodi.

S osmijehom na licu krenuli smo veselo i raspjevano put Donje Bratine. Stigavši u Krašograd naše male Krašoljupce dočekala je  prava, mala slatka avantura. Najprije su nas domaćini počastili keksima i kraš expressom. Program je započeo upoznavanjem i razgledavanjem imanja ,vožnjom u veselom disco vlakiću Kraš Express, a nastavljao se kroz mnoštvo zabavnih, ali i edukativnih aktivnosti. Naučili smo  kako se muze mehanička kravica, natjecali  se u potezanju konopa i skakanja u vrećama, pokazali svoje akrobatske vještine na trampolinu i napuhancu, razvili svoje detektivske sposobnosti u potrazi za kovčegom u kojem se skriva slatko blago i dr. Obišli smo dječji Zoo-a i upoznali osnovne vrste domaćih životinja, kao i radionicu „Od polja do stola“. Nakon ručka imali smo slobodno vrijeme za igru, trčali Kraševu slatku alku, ali i odmor. Dobili smo diplome…i slatke nagrade: Bananko i Kiki bombone.

Veseli,sretni,puni dojmova,ali i umorni sretno smo se vratili svojim kućama.

objavio: Draženka Kušan   datum: 24. 4. 2023.