2011.- Međunarodna godina šuma

Velika ugroženost šuma u svijetu, ilegalna sječa i pustošenje, potaknuli su mnoge zemlje da se šumama posveti posebna pozornost pa je stoga Opća skupština UN-a proglasila 2011. Međunarodnom godinom šuma.

Sve države članice pozvane su da organiziraju niz događanja i aktivnosti kojima bi se obilježila Međunarodna godina šuma s ciljem širenja svijesti i edukacije o dobrobiti šumskih ekosustava. Učenici naše škole obilježili su to kvizom od 16 pitanja. Za svako pitanje ponuđena su tri odgovora od kojih je samo jedan točan. Svaki točan odgovor iznosio je 10 bodova, a tko je sakupio više od 145 bodova, osvojio je svoju vlastitu diplomu prijatelja šume. U našoj školi diplome je osvojilo 157 učenika. Kroz kviz ponovili smo da su šume vrlo važan čimbenik u  održavanju ekološke ravnoteže i života na Zemlji, osiguravaju stanište za biljni i životinjski svijet, pročišćavaju vodu i zrak, osiguravaju zdrav prostor za rekreaciju i odmor. Zato: „Čuvajmo šume jer su one naša pluća!“

Martina Hegol, Dora Vulama, 5.a

objavio: Marija Lisak   datum: 9. 3. 2011.