Božićne vijesti

U ovim predbožićnim danima učenici Novinarske grupe, na poticaj učiteljice Helene Crnek, istraživali su kako se Božić slavio kad su njihovi roditelji, djedovi i bake bili njihovih godina.

Nakon provedenih intervjua, odlučili su odgovore i razmišljanja sugovornika prikazati na nešto drugačiji način. Zajedno su osmislili i pokrenuli „Mali TV“. Budući da je „Mali TV“ vizualni medij, istraživanja su prikazali u obliku vijesti. Učenici su izabrali i izveli različite uloge: uloge voditelja, novinara – reportera, djeteta, roditelja, djeda i bake. A kakav bi to TV bio da nema reklama?!

Tijekom uvježbavanja i snimanja, učenici su bili kreativni, naučili nešto novo, ali su se i dobro zabavili. Poučeni novim iskustvom zaključili su da će „Mali TV“ nastaviti sa svojim radom i prenositi buduće važne događaje i vijesti iz škole. Ovim istraživanjem i izvedbom božićnih vijesti htjeli su sve podsjetiti na pravu bit Božića, a to su ljubav i zajedništvo.

Snimku vijesti možete pogledati na sljedećem linku:

Helena Crnek

objavio: Helena Crnek   datum: 23. 12. 2022.

Ovaj mjesec: 2057