Otkrivanje tajni

Pozvali smo književnika Hrvoja Kovačevića na književni susret u našu školu u petak 25. veljače 2011.

Hrvoje Kovačević, poznati i popularni književnik za djecu, rado je čitan lektirni pisac i u našoj školi. Niz knjiga koje počinju riječju tajna privlače ne samo učenike četvrtih razreda kojima se ta djela nalaze na obaveznom popisu lektire. Upoznati pisca u živo također pomalo sliči otkrivanju tajni. Vjerojatno zato su se kao pravi inspektori pripremili naši učenici iz Područne škole Sveti Matej koju je pisac najprije posjetio. U razgovoru nismo ni primijetili da je prošlo i više od jednog školskog sata. Pitanja je bilo još, ali smo morali požuriti u matičnu školu na drugi susret gdje su nas čekali učenici četvrtih razreda i Područne škole Hum Stubički. Opet se pisac našao pred kišom pitanja znatiželjnih čitača njegovih djela. Bilo mu je drago vidjeti da mu se djela sa zanimanjem čitaju. Otkrio nam je da sprema novu knjigu tajni koja se događa baš na prostoru od Oroslavja do Gusakovca.

Književnik Hrvoje Kovačević živi u Stubičkim Toplicama pa će nam, nadamo se, kao susjed još koji put doći u školu.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 4. 3. 2011.