Donacija online predstave RURURURURURURUR

Kazalište ZeKaeM u koprodukciji s Hrvatskim robotičkim savezom, Fakultetom elektrotehnike i računarstva te Boom!Teatrom pripremilo je predstavu RURURURURURURUR prema motivima drame R.U.R., Karela Čapeka. Zahvaljujući donatoru Vetropack Straža online snimku predstave i vođeni razgovor nakon pogledane snimke učenici s potresom pogođenih područja dobili su besplatno. Donacija je iskorištena u četvrtak 27.10.2022.

U našoj je školi organizirano istovremeno gledanje predstave u 4 učionice za 3 sedma i 3 osma razreda. Predstavu je režirala Marina Pejnović i njome se se istražuje ljudska potreba za tehnologijom i strah od nje. U dalekoj budućnosti opterećenoj ekološkom krizom svijet izgleda drugačije. Tko je odgovoran za probleme – ljudi ili roboti? Sprema li nam se svijet budućnosti bez ljudi? Griješimo li? Može li se kako izbjeći apokaliptičan scenarij? Jesmo li takav svijet u stanju zamisliti? Sve su to pitanja koja predstava otvara, a učenici su u anketi, koju su nakon predstave riješili, različito odgovarali na postavljena pitanja. Argumentirajući svoje odgovore samo se produbljivala rasprava i morali smo zaključiti da predviđeno vrijeme nije dovoljno za tako kompleksna pitanja – razgovori su se nastavili i na sljedećim satovima Hrvatskog jezika.

Zahvalni smo donatorim i kreativnom timu umjetnika koji su predstavu zamislili za mogućnost sudjelovanja u ovako zanimljivom projektu.

Publika je spremna

Motivi iz predstave

Razgovor u Zoom sastanku bio je potaknut rezultatima ankete kojoj se pristupilo pomoću QR koda, a moderirala ga je mlada gospođa Grozdana.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 31. 10. 2022.

Ovaj mjesec: 2057