Obilježen Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna prema odluci Vijeća Europe od 6. prosinca 2001. godine.

Cilj Europskog dana jezika je osvijestiti važnost učenja jezika, ukazati na višejezičnost i međukulturalno razumijevanje, promovirati jezični i kulturološki pluralizam u Europi te potaknuti cjeloživotno učenje jezika unutar i izvan školskog sustava.

I u našoj školi obilježili smo ovaj dan. Učenici su prošli tjedan učili osnovne fraze poput hvala, molim, pričaj sa mnom  i sl. na različitim jezicima te su izradili plakate kojima smo ukrasili pano u holu škole.

Na sam dan obilježavanja, 26.rujna, došli smo u školu obučeni u “raspričane majice” – majice s natpisom ili porukom na nekom od europskih jezika!

Održan je i “pub kviz” za učenike šestih, sedmih i osmih razreda. Po troje učenika iz svakog odjeljenja činilo je jednu ekipu koji su se natjecali u poznavanju jezičnih sadržaja (hrvatski, engleski i njemački). Bilo je veselo, uzbudljivo, raspričano i zabavno. Pobjedu je u napetoj završnici odnijela ekipa 6.a razreda u sastavu Franka Pasanec, Ema Salar i Filip Antolković. Za samo jedan bod razlike 2.mjesto osvojila je ekipa 6.b razreda u sastavu Jana Kukas, Ema Bokun i Martin Poldrugač dok je treće mjesto (s istim brojem bodova kao i drugo) pripalo 7.b razredu u sastavu Katja Hren, Mirka Hanžek i Matej Vlahović. Učenici su otišli kućama s jednim iskustvom više, oni najuspješniji i sa zasluženim nagradama, a bilo je tu i utješnih nagrada za sve ostale sudionike.

Dio atmosfere s današnjeg veselog i raspričanog dana pogledajte u galeriji!

objavio: Tatjana Kontent   datum: 26. 9. 2022.

Ovaj mjesec: 2058