Gostovanje književnice Sanje Pilić

U petak 11. veljače 2011. u Područnoj školi Dobri Zdenci gostovala je književnica Sanja Pilić.

Autorica lektirnih djela Nemam vremena i Mrvice iz dnevnog boravka u provela je jedan školski sat u ugodnom čavrljanju i druženju s učenicima iz Dobrih Zdenaca i iz Područne škole Dubovec. U koje doba dana pišete? Kakve knjige čitate? Koliko ste knjiga za djecu napisali? To je zanimalo učenike, a književnica im je otvoreno i iskreno odgovarala. Osobito dojmljivo bilo je književničino čitanje priče Gladovanje nije radovanje. Kad ju je Sanja Pilić pročitala, svima se činila još smješnija i otkačenija. A i književnici se dopala naša područna škola. Više puta je naglasila kako se osjeća ugodno i opušteno u toj „starinskoj“ zgradi koja ima svoju posebnu atmosferu za razliku od hladnih novoizgrađenih škola u kojima je bila.

Po svemu sudeći ovo nije bio zadnji književni susret Sanje Pilić s našim đacima. Obećala je da će opet doći kad je pozovemo.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 16. 2. 2011.