Dan ružičastih majica 2022.

Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima, i ove smo se godine odlučili uključiti u obilježavanje Nacionalnog dana prevencije vršnjačkog nasilja i uključiti u podizanje svijesti o problemima vršnjačkog nasilja. Uz pomoć školske pedagoginje i učitelja Glazbene kulture Dominika Ruka obukli smo ružičaste majice i snimili video kojim želimo svoj djeci prenijeti poruku #stopvršnjačkomnasilju! 💖

"Hej ti mladi, dragi čovječe prevelike torbe...
Hajde pliz, sad kad dođeš u školu, ako vidiš curicu ili dečka iz razreda da sjedi sam/a, priđi i pitaj „jel slobodno kraj tebe ..?".
Nije teško, a najveće je na svijetu.
Ako vidiš da se netko od tvojih vršnjaka osjeća loše ili ga pak ismijavaju/izopće iz društva samo zato što nema najbogatiju pernicu, znaj da nećeš pernicu zvati na rođendan - već vlasnika.
Ili vi stariji, samo zato što netko nema cool tene ili mobitel, ne putuje ludim gradovima po slikama instagrama, sjeti se da ti nečiji mobitel ili slike, nikad neće biti najbolji prijatelj ili te tješiti kad zagusti.
Hajde dobri čovječe, budi frend, pa kad nekog ismijavaju iz bilo kojeg razloga, ne primaju u društvo, ne zovu na rođendane ili ignoriraju, ti budi onaj glavni lik iz filma koji vidi čovjeka ispred stvari i tijela. Koji ne bira prijatelje po tuđim mišljenjima, već po srcu. Jer pernice se isprazne, mobiteli ugase i ostane čovjek.
Ti hodaj hrabro i dijeli ljubav kao letak u prolazu, nikad ne znaš kome najviše treba." 💖
Veliko hvala svim učenicima koji su se uključili i vrijedno radili kako bi naša ideja postala stvarnost. 💖

objavio: Doris Kaučić   datum: 23. 2. 2022.