Gostovanje književnika Mladena Kušeca

Jedan školski sat nije bio dovoljan da bismo saznali sve šaljive, zanimljive i poučne „štiklece“ koje nam je o svom životu i pisanju pričao književnik Mladen Kušec.

Veselim i djeci nadasve razumljivim načinom gospodin Kušec odmah je svojom pričom pronašao put do srca znatiželjnih učenika nižih razreda naše škole koji su se okupili u maloj dvorani 3.12.2010. baš da bi upoznali „pisca iz čitanke“, ali i „glas s radija“. Na ovom susretu nismo slušali njegove antologijske pjesme pisane književnim jezikom koje se nalaze u čitankama, nego smo uživali slušajući njegovu izvedbu kajkavskih stihova iz zbirke „Otkud dojde dugi nos“. Saznali smo da i dalje neumorno stvara, ali pritom i surađuje s talentiranim učenicima koje upoznaje širom Lijepe naše. Tako je, na primjer njegov najnoviji ekološko-kriminalistički roman Kuštravi ilustrirala Mirela Rakić učenica 7. razreda iz Pule.

Druženje s djecom uvijek je aktivnost kojom se bavi, bilo da se to odnosilo na njegove nećake zbog kojih je i počeo pisati, učenike na književnim susretima kojih je održao diljem naše zemlje nebrojeno mnogi ili se jednostavno opušta u društvu svoje unuke na novaljskim plažama.

Nakon susreta učenici su uistinu poželjeli imati osobnu uspomenu na susret s tim izuzetnim čovjekom tako da je prodano dosta njegovih knjiga koje je on i potpisao, a posebno se zahvaljujemo učenicima 3.a razreda koji su skupili novac i jednu knjigu poklonili našoj školskoj knjižnici.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 5. 1. 2011.