Zimska škola informatike

Naši su informatičari u novu godinu ušli radno. Već 3. siječnja 2011. svečano je otvorena  16. zimska škola informatike Krapina 2011. koju Hrvatski savez informatičara u suradnji sa Srednjom školom  Krapina i Krapinskim informatičkim klubom KRIK organizira od 2. do 9. siječnja 2011. godine.

Ova se Zimska škola već po 11. put održava u Krapini te su svečanosti pribivali najviši uglednici Krapinsko-zagorske županije i Grada Krapine, kao i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Zimska škola informatike okupit  će 30-tak mladih informatičara iz cijele Hrvatske (učenika osnovnih i srednjih škola, te članova klubova i udruga HSIN-a), izabranih temeljem postignutih rezultata na informatičkim natjecanjima u 2010. godini.

Osnovni cilj ZŠI je stjecanje znanja i vještina iz više područja informatike s posebnim naglaskom na programiranje, za što bolju osposobljenost za županijska i državna natjecanja i informatičke olimpijade u zemlji i svijetu.

Učenici naše škole, njih 18, pohađalo je ZŠI. Bili su vrlo aktivni, predavač Anton Grbin (student druge godine Fakulteta elektrotehnike i računarstva i prijašnji sudionik informatičkih natjecanja) uložio je mnogo truda kako bi uljepšao našim učenicima boravak u Krapini.

Čestitke: Martini, Luciji, Ines, Ani, Anici, Petri, Ivani, Stjepanu C., Igoru, Danijelu, Kruni, Lovri, Karlu, Ivanu, Vedranu, Juraju, Dariu, i Stjepanu R.

Naše slike, odnosno kako nam je bilo u Krapini možete vidjeti:

Izvor: http://www.hsin.hr/zimska2011/otvorenje.pdf

objavio: Valentina Đurek   datum: 5. 1. 2011.