CROATIAN
MAKERS

Vrijeme u Gornjoj Stubici

GLOBE u našoj školi

Jana Pavalić osvojila srebrnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u plivanju!

Sjajna je vijest stigla s juniorskog EP-a u plivanju iz Rima. Posljednjeg dana natjecanja najboljih mladih plivača "Starog kontinenta" Jana Pavalić osvojila je srebrnu medalju na 50 slobodno. Jana je u finalu isplivala vrijeme 25.35, samo sedam stotinki sporije od vlastitog državnog apsolutnog rekorda (25.28) koji je isplivala u polufinalu.

Od nje je bolja bila samo Ruskinja Daria Tatarinova (24.87), treće je mjesto pripalo Britanki Okaro (25.45). Zaista ogroman uspjeh naše mlade plivačice iz Gornje Stubice. Četrnaestogodišnja Jana - mora se to ponoviti i tisuću puta ako treba - nastupala je u Rimu u konkurenciji tri godine starijih djevojaka, a opet je napravila čuda.

Osim što je osvojila ovu medalju, Jana se u Rimu pobrinula za popravak još nekoliko državnih rekorda te sad na stranicama HPS-a u rubrici rekordi njeno ime stoji uz discipline 50 metara slobodno, 100 metara slobodno, te na 50 metara dupin. Čudo, pravo čudo od djeteta. ČESTITAMO JANA, TI SI NAŠA KRALJICA!!!

Pruzeto sa stranice: sportske.jutarnji.hr

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 11. 7. 2021.