Trčeći stigli u Irsku

Dotrčali smo do Irske! Virtualno skupljajući kilometre, stigli smo do najdalje točke našeg trkaćeg izazova. Iako je to tek pola puta, jer se još moramo vratiti natrag, trebalo nam je 4 tjedna da savladamo više od 2500 kilometara.

Kad su kilometri savladani, dogovoreni su 19. i 20.4.2021. virtualni sastannci s učenicima iz ST. SENAN'S PRIMARY SCHOOL  u gradu Kilrushu, blizu Ennisa. Iz pitanja koja su učenici međusobno postavljali bilo je jasno što je đacima u fokusu: trebaju li u Irskoj učenici čitati mjesečnu lektiru, koliko imaju školskih predmeta, moraju li nositi maske, kakvim se sportskim aktivnostima bave, jesu li dopušteni mobiteli u školi.

Osim što se četiri tjedna marljivo trčalo, na satu TZK i kod kuće, kako bismo čim prije stigli do Irske, pripremljene su prezentacije o školama, mjestu, regiji, državi, uvježbavani su javni nastupi, učenje engleskog jezika dobilo je konkretan smisao i na kraju običan školski dan postao je malo drugačiji, proširili su se vidici i iskorištena su sva znanja o online komunikaciji koja su stečena silom prilika u online nastavi, a sad su se pokazala korisnima. Uz male pomake svakodnevica može postati drugačija i na svijet oko sebe može se gledati i uz više optimizma i nade – to je svima potrebno!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 4. 2021.