LIDRANO 2021. – Nika je pomela konkurenciju

Naša učenica 7. a razreda, Nika Žagar, sudjelovala je u kategoriji samostalnog novinarskog rada "Novine - novosti i dogodovštine iz romana Zaljubljen do ušiju" i njezin je rad predložen za državnu razinu. Nika je svoj rad napravila pod mentorstvom Antonije Krstić Peć. Nadalje, naš školski list "Lipin pučkoškolac" je isto tako pomeo konkurenciju i predložen je za državnu razinu natjecanja. List je nastao pod mentorstvom Marije Lisak (urednice) i Nevena Košca te urednice Nike Žagar.

U OŠ Augusta Cesarca u Krapini jučer je otvoren ovogodišnji Lidrano, smotra literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika. Na ovogodišnjoj županijskoj smotri sudjelovali su učenici iz 7 srednjih škola i 20 osnovnih škola te Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice. Što se osnovnih škola tiče, s literarnim radovima sudjelovalo je 42 učenika i 32 mentora, novinarskim radovima 32 učenika i 8 mentora, dok je u dramsko – scenskim nastupima sudjelovalo 13 učenika i 11 mentora.

Naša škola sudjelovala je u dvije kategorije: samostalni novinarski rad i školski list.

Čestitke učenici Niki Žagar i mentorima! Ad aspera per astra! (Preko trnja do zvijezda!)

objavio: Antonija Krstić Peć   datum: 21. 3. 2021.