Krenimo aktivno!

Kako bismo potaknuli naše učenike na čim više zdravih aktivnosti u školi pokrećemo novi projekt: Trčimo do Irske! Riječ je o virtualnoj trci do irskog grada Ennisa u pokrajini Clare gdje se nalazi Clare Education Center s kojim naša škola surađuje u Erasmus+ projektu STEAMING.

Potaknuti upozorenjima stručnjaka da svjetska pandemija bolesti Covid-19 ostavlja trag na svima bez obzira jesu li je preboljeli ili ne, knjižničarka Ines i učitelj TZK Matija odlučili su motivirati učenike na zdravu tjelesnu aktivnost kojom se uz to njeguje zajedništvo, suradnja i podiže svijest o vrijednostima zajedničkog cilja. Riječ je o virtualnoj utrci u kojoj sudjeluju i doprinose svi – učenici i učitelji. Zajednički cilj je zbrajanje metara/kilometara u aktivnostima trčanja i pješačenja  kako bismo „stigli“ do 2554 km udaljenog grada Ennisa. Aktivnosti će se bilježiti na satovima Tjelesne i zdravstvene kulture, a učenici i učitelji su pozvani da modernim uređajima bilježe svoje prijeđene metre/kilometre i u slobodno vrijeme. Podatke će prikupljati učitelj TZK Matija Drempetić na tjednoj bazi  putem  aplikacije Teams.

Tjedno napredovanje prema cilju se može pratiti putem ove aplikacije koju uređuje knjižničarka (kliknite na Show map, a zatim brojke pored naziva mjesta kroz koje prolazimo):

Svi trkači/hodači pozvani su da na oglasnoj ploči alata Padlet upišu svoju misao vodilju koja im pomaže da savladaju sve napore i poteškoće u životu te stignu do zacrtanog cilja. Poticajne misli prevest ćemo na engleski jezik i darovati našim partnerima prilikom „dolaska“ u Ennis kada se nadamo održati virtualno druženje.

Za dodavanje vaše misli potražite stupac za razred kojem pripadate (ili ste učitelj/ica) pomičući kliznu traku u lijevo/desno pa zatim klikom na znak + upišite tekst.

Made with Padlet

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 16. 3. 2021.