Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Učenici naše škole uključili su se u 12. sezonu projekta "Čitanjem do zvijezda" za OŠ u kojoj se okupilo 198 škola s više od 1500 učenika i mentora zajedno.

Učenici imaju zadatak pročitati zadane knjige – ove godine tema je bila: U svijetu knjiga, a zadane knjige sljedeće:

1. Miris knjige, Jadranka Klepac

2. Matilda, Roald Dahl

3. Demon školske knjižnice, Morea Banićević

4. Tom Gates : Svjetski dan knjige : Najbolji u povijesti (dosad), Liz Pichon.

Projekt se sastoji od dvije kategorije: kviza znanja i izrade kreativnog uratka. U kvizu znanja učenici odgovaraju na pitanja iz zadanih knjiga. Školsku ekipu koja predstavlja školu na županijskom (i u slučaju plasmana, na nacionalnom natjecanju) čini troje učenika, najboljih na školskom natjecanju. Sva su je natjecanja odvijala online i to u našoj informatičkoj učionici pod budnim okom komisije za provedbu natjecanja. Ove godine na županijsko natjecanje plasirali su se Petar iz 6.a,  Jelena i Ema iz 7.b (mentorica Ines Krušelj-Vidas). Učenici mogu na zadanu temu izraditi i kreativni uradak, a on je individualni rad jednog učenika. Lana iz 8.b izradila je svoj plakat (mentorica učiteljica Ivana Kranjčec).

Naši su đaci osvojili mjesto u zlatnoj sredini na županijskom natjecanju u kojem se natjecalo 10 ekipa. Za svoj angažman dobili su pohvalnice i skromne poklone, a najviše su profitirali pročitavši četiri odlične knjige koje nisu na obaveznom popisu lektire.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 8. 3. 2021.