Humanitarna akcija - Kutija sreće

Dragi učenici, roditelji, mještani Gornje Stubice i okolnih mjesta,

pozivamo vas da se priključite humanitarnoj akciji „Kutija sreće“.

Nedavni potresi koji su pogodili središnji dio Hrvatske, uzrokovali su mnoga oštećenja na području Sisačko-moslavačke županije. Naši prijatelji iz Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sisak ostali su bez svoje škole, a mnogi od njih su bili prisiljeni iseliti iz svojih domova. Cilj humanitarne akcije je razveseliti ih malim poklon-iznenađenjima.

Akcijom planiramo prikupiti školski pribor (bilježnice, gumice, olovke, flomastere, likovni pribor, šestar, geometrijski pribor, bojice, post-it papiriće,…), knjige, slikovnice, higijenske potrepštine (gel za tuširanje, kreme za ruke, labelo, dezodorans,…), slatkiše, sitnije igračke, društvene igre, čarape, papuče i ostale stvari prikladne za osnovnoškolsku djecu.

Svatko tko želi sudjelovati, može na sljedeći način:

1.  u manju kartonsku kutiju (od cipela ili sličnu) staviti poklone namijenjene za određeni uzrast i spol djeteta,

2. u kutiju priložiti pismo/poruku podrške, lijepih riječi i dobrih želja,

3. omotati kutiju ukrasnim papirom i na poklopac izvana zalijepiti papir s podacima o dobi i spolu učenika kojem je poklon namijenjen (npr. DJEVOJČICA,  7. – 8. razred ili DJEČAK, 1. – 3. razred).

Također, sudjelovati se može i donacijom bilo kojih navedenih stvari bez pakiranja, koje ćemo mi u školi zapakirati u dodatne poklon-kutije.

Akcija traje do petka, 19. veljače 2021. godine, nakon čega ćemo sve poklone dostaviti pedagoginji i ravnateljici OŠ Ivana Kukuljevića Sisak.

objavio: Željka Franjković   datum: 5. 2. 2021.