Kako zaštititi djecu na internetu

Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, često mogu biti izloženi različitim neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu. Upravo zbog toga, potrebna im je potpora roditelja/skrbnika.

U suradnji Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti i Ministarstva znanosti i obrazovanja te partnerstvu s Hrvatskom poštom, pokrenut je program „Zaštita sigurnosti djece na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija“.

Na mrežnim stranicama HAKOM-a objavljena je zanimljiva brošura „Kako se zaštititi u svijetu Interneta i mobilnih telefona“ koja vam nudi doista praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na Internetu, zaštiti privatnosti i osobnih podataka te načinima ponašanja i uporabe društvenih mreža.

Brošura je dostupna na poveznici: http://bit.ly/HAKOM4

Također, objavljen je zanimljiv i edukativan video čija je glavna namjena upoznati dijete s prihvatljivom i odgovornom komunikacijom na Internetu te stvoriti odnos povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, ustrašeno ili ugroženo.

Video je dostupan na poveznici: http://bit.ly/HAKOM5

Dragi roditelji, djedovi, bake, skrbnici,

potičemo vas da proučite dostupne materijale te se informirate o ovoj, uvijek važnoj i aktualnoj, temi.

objavio: Petra Vujica   datum: 6. 12. 2019.