Posjet uč. 2. a i b razreda PP Donja Stubica

Na poziv PP Donja Stubica, a povodom Dana policije, sv. Mihovila, te u sklopu akcije preventivnog djelovanja o sigurnosti u prometu školske djece, učenici 2. a i 2. b razreda naše škole sa svojim učiteljicama, 22. rujna 2010. posjetili su PP Donja Stubica.

Učenici su za vrijeme jednosatnog druženja s prometnim policajcima ponovili svoja znanja o sigurnom kretanju u prometu, te upoznali vozni park i način djelovanja policije.

Mnogo zadovoljstva i sretnih osmijeha na licima moglo se vidjeti u trenucima kada su učenici sami ušli u „maricu“, bili zatvoreni, glumili policijske službenike na motorima i u patrolnim kolima, imali u rukama policijski pendrek, zaustavnu palicu i lisice na rukama. Bilo je i brojnih pitanja za „stričeke policajce“. Upoznali smo i prostorije PP.

Nakon edukativnog dijela, počašćeni smo sokovima i slatkišima, a mi smo se policijskim službenicima koji su nas ugostili odužili pjesmom i čestitkom za njihov dan. Naravno, nakon druženja i svega viđenog, svi naši učenici žele biti „policajci i policajke“ kad odrastu.

Nadamo se da će i naša daljnja suradnja, s ciljem sigurnosti u prometu, biti uspješna.

Anita Razum, učiteljica 2. b razreda

objavio: Anita Razum   datum: 22. 9. 2010.