Izvanučionička nastava učenika viših razreda

Kako bi svojim učenicima omogućili da posjećuju kulturne događaje u fizičkom okružju, točnije da uživo pogledaju kazališnu predstavu i posjete muzej, u našoj se školi organizira izvanučionička nastava u Zagreb. Ove godine učenici viših razreda bili su u Zagrebu 4. prosinca.

S ciljem razvijanja vlastitog jezično-kulturnog identiteta upoznavanjem i njegovanjem kulturno-povijesne baštine, izgrađivanja vlastitog svjetonazora posjetom muzeju učenici su posjetili sljedeće muzeje: 5.r- Arheološki; 6.r.-Prirodoslovni, 7.r.- Tehnički, 8.r.-Muzej iluzija.

A kako bi razvili kritičko promišljanje te primjenili višestruku pismenosti prilikom gledanja kazališne predstave posjetili su Teatar Exit i pogledali monondramu Barun Münchausen.

U popodnevnim satima imali su priliku razgledati čari Adventa u Zagrebu što je svakako bio dodatni detalj koji je izvanučioničku nastavu obogatio za sadržaje u kojima su se vježbale brojne osobne vještine odgovornog ponašanja u grupi, snalaženja u gradu i slično.

Neposredno iskustveno učenje uvijek je najintenzivniji i najupečatljiviji oblik učenja - svi su se složili.

Osmaši u Muzeju iluzija

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 7. 12. 2018.