Projekt "Volontiram, učim, širim dobru priču - zajednica malih volontera"

Ove je školske godine naša škola nastavila suradnju s Volonterskim centrom Zagreb uključivši se u projekt "Volontiram, učim, širim dobru priču - zajednica malih volontera".

"Volontiram, učim, širim dobru priču - zajednica malih volontera" je projekt usmjeren na odgoj djece za volontiranje, razvoj znanja, vještina i kompetencija potrebnih za aktivno građanstvo te stvaranje aktivne i humane zajednice malih volontera koji će u budućnosti biti pokretači pozitivnih promjena u društvu.
Nositelj projekta je Volonterski centar Zagreb, a projekt će provoditi u partnerstvu s tri osnovne škole s područja Zagreba, našom školom, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, s područja Krapinsko-zagorske županije te Hrvatskom udrugom za mirenje. Cilj projekta je stjecanje i razvijanje kod učenika specifičnih znanja, vještina i stavova povezanih s volontiranjem, doprinijeti kvaliteti njihova života, povezati se sa školom i lokalnom zajednicom kroz provedbu volonterskih akcija te razmjena iskustva i primjera dobre prakse u odgojno-obrazovnim ustanovama i šire. Učenici će u projektu biti uključeni u orijentacijske radionice o volontiranju, u radionice o nenasilnoj komunikaciji, volonterske akcije te druge aktivnosti volonterskog programa.
Jedna od glavnih aktivnosti projekta je i osnivanje neformalne mreže osnovnih škola s razvijenim volonterskim programima, a prvi sastanak Mreže osnovnih škola bio je u četvrtak, 22. studenog 2018. godine, u prostorima Volonterskog centra Zagreb. Na sastanku su prisustvovale ravnateljica škole Sanja Knezić i učiteljica Martina Lešković.

objavio: Martina Lešković   datum: 27. 11. 2018.