Županijsko natjecanje iz čitanja naglas

U srijedu 7. studenog 2018. godine Općinska knjižnica i čitaonica Marija Bistrica organizirala je županijsku razinu natjecanja u čitanju naglas. Našu su školu predstavljale učenice 4.b razreda, Leona Hren i 7.a razreda, Ana Junković. Učenice nisu postigle niti jedno od prva tri mjesta u dvije kategorije u kojima se natjecanje provodilo no svojim su ljupkim glasovima i prelijepim nastupom u glasnom čitanju osvojile pohvale i poticajne riječi stručnog suda kako bi se i u sljedećim školskim godinama rado odazvale ovom događaju.

Natjecanje se provodi u svrhu promicanja čitanja i razvijanja ljubavi prema knjizi, poticanja usmenog izražavanja, kvalitetnijeg provođenja slobodnog vremena te naglašavanja knjige kao temelja cjeloživotnog obrazovanja. Provodi  se u dvije kategorije od trećeg do petog i od šestog do osmog razreda. Na natjecanju učenici predstavljaju odabrano djelo 5 minuta – u prve 2 minute natjecatelji obrazlažu svoj odabir knjige, a preostale 3 minute izražajno čitaju naglas priču ili ulomak. U svakoj kategoriji stručna komisija proglašava prva 3 mjesta, no samo najbolji natjecatelj iz kategorije ima pravo sudjelovati na 6. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas koje će se održati 22. i 23. studenog u Sisku. Ove godine nastupilo je ukupno 17 učenika iz 10 zagorskih osnovnih škola. U kategoriji trećih do petih razreda 1. mjesto osvojila je Paulina Švaljek iz OŠ Marija Bistrica, druga je bila Lora Končić iz OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički, a treća Hana Ricijaš iz OŠ Antuna Mihanovića Klanjec. U kategoriji šestih do osmih razreda pobijedila je Jana Šalec iz OŠ Oroslavje, druga je bila Ema Medvedec iz OŠ Veliko Trgovišće, a treća Roberta Mohač iz OŠ Bedekovčina. U stručnom sudu bili su profesorica Hrvatskog jezika Ivančica Tomorad, direktor Radija Marija Bistrica Elvis Lacković i profesorica hrvatskog jezika u mirovini Marija Micak.

objavio: Armina Rod   datum: 8. 11. 2018.