Hrvatska volontira i u našoj školi

Manifestacija Hrvatska volontira se odvija već osmu godinu za redom u našoj domovini, a ove godine joj se priključila i naša škola volonterskom akcijom, posjetom Domu za starije i nemoćne osobe Pintar u Stubičkim Toplicama.

Cilj manifestacije Hrvatska volontira je ukazati na važnost volontiranja čime se doprinosi razvoju boljeg i snažnijeg društva.

Ove godine se manifestacija odvija od 21. do 26. svibnja, a naš školski volonterski klub Dobro srce ju je obilježio u srijedu, 23. svibnja 2018. godine.

Već na prvom sastanku kluba prilikom planiranja volonterskih akcija, zajednički je dogovoreno da ćemo u sklopu manifestacije Hrvatska volontira posjetiti Dom za starije i nemoćne osobe Pintar te pripremiti kratku priredbu za korisnike.

Pripreme su tekle uspješno, a približavajući se terminu posjeta, raslo je i naše uzbuđenje.

Učenici Lovro Kontent, Lana Gradečak i Lucija Lešković su svojim vokalnim nastupom uz pratnju učiteljice Marine Pakelj raznježili sve prisutne, a učenice dramske grupe, Ema Filipaj, Lana Carek, Petra Klanjčić, Sara Pavalić i Dora Jakšić su bile pohvaljene od publike za svoje glumačke talente.

Nakon priredbe je slijedilo zajedničko druženje i gozba zahvaljujući našim vrijednim volonterima i njihovim obiteljima koji su pripremili ukusne kolače i štrudle za sve prisutne.

O osjećajima koji su prevladavali tijekom druženja dovoljno je reći – bilo je suza radosnica, smijeha, pjesme, veselja, a i pokoja priča iz doba djetinjstva baka i djedova.

Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima koji su svojim sudjelovanjem u ovoj akciji pomogli da ona bude uspješna, njihovim obiteljima, učiteljici Mariji Vidaković koja se odazvala našem pozivu i pomogla u realizaciji akcije te učiteljicama Marini Pakelj i Vesni Jakopović koje su odvojile svoje slobodno vrijeme za pripremu učenika pjevača i glumaca.

Hvala i gospođi Petri iz Doma za starije i nemoćne osobe Pintar na toploj dobrodošlici, a najveće hvala dragim baka i djedovima, korisnicima doma, koji su  svojim emocijama napunili naša srca i na taj način nam dali vjetar u leđa za planiranje budućih volonterskih akcija.

„Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.“

objavio: Željka Franjković   datum: 24. 5. 2018.