Međunarodni festival dječjeg filma "Kiki"

I ove godine, 7. puta  za redom učenici 3./4.r PŠ Sveti Matej u petak, 27.4.2018. sudjelovali su na  Međunarodnom festivalu dječjeg filma u organizaciji Društva „Naša djeca“ Zabok i Građanske organizacije za kulturu – GOKUL u Multimedijskom centru − kinu u Zaboku.

Na festivalu kao i svake godine prikazali su se raznovrsni filmovi za djecu predškolske, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi.  Prikazano je više od 30 filmova iz Australije, Bugarske, Danske, Estonije, Francuske, Gruzije, Češke, Irske, Njemačke, Nizozemske, Norveške, Rusije, SAD-a, Slovenije, Švicarske, Švedske i Hrvatske.

Kako su učenici ove godine sudjelovali na posljednjem danu festivala kada se proglašava pobjednik festivala saznali su i ime nositelja ovogodišnje nagrade; trofeja „KIKI“ te novčane nagrade. Ove godine za POBJEDNIČKI film prema žiriju proglašen je dokumentarni film Vodič za bivanje 12-godišnjakinjom iz Australije čija nam se redateljica Tilda Cobham javila video pozivom.

Imali smo čast pogledati pobjednički film, zatim druga dva najbolja filma prema glasovanju žirija; Mrav (Njemačka)  i Dva tramvaja (Rusija) te Koze (Rusija), Bango Vassil (Bugarska) i Crvena jabučica (Hrvatska)

objavio: Bernarda Razum   datum: 30. 4. 2018.