Terenska nastava u Zagrebu

U petak, 8. prosinca 2017., održana je terenska nastava za učenike viših razreda naše škole.

Nakon dva sata nastave u školi krenuli smo prema Zagrebu. Hladno jutro, s vremenskom prognozom da će pasti kiša, nije utjecalo na naše odlično raspoloženje. Prvo odredište bilo nam je Zagrebačko kazalište mladih u kojem smo pogledali predstavu Alisa u Zemlji čudesa nastalu prema istoimenom romanu engleskog prozaista Lewisa Carrolla. Vrijeme je brzo prolazilo gledajući Alisino putovanje kroz Zemlju čudesa koje zapravo predstavlja Alisinu borbu za sve što želi (p)ostati. Poručila nam je da je dobro maštati, da trebamo prihvatiti sebe i da možemo biti što poželimo. Nakon zanimljive predstave  učenici šestog razreda stigli su do zgrade Hrvatskog narodnog kazališta gdje su sat vremena, čekajući na razgled Etnografskog muzeja, proveli u međusobnom druženju i razonodi.

U Etnografskom muzeju, vođeni vodičkom, razgledali su postavu muzeja, a zatim u glazbenoj radionici učili svirati djembe, afrički bubanj.

Slobodno vrijeme iskoristili su šećući Trgom bana Josipa Jelačića i bogato uređenim obližnjim ulicama gdje već sve bliješti za nadolazeće božićne blagdane.

Poput Alise i učiteljice su otputovale, na trenutak, u svoju maštu i našle se u nekoj snježnoj bajci.

Današnja pustolovina završila je u poslijepodnevnim satima i zasigurno će svima još dugo ostati u sjećanju. Vrijeme nas je itekako poslužilo. Ulaskom u autobus spustila se kišica koja nas je pozdravila lupkajući po prozoru: „Draga djeco, dođite nam opet!“

objavio: Marija Lisak   datum: 11. 12. 2017.