Gornjostubički inovatori

Obitelj Carek poznata je u krugu hrvatskih inovatora. Uz djeda Vladimira u poslovni svijet inovacija uključili su se unuci Lana i Fran, učenici naše škole. Na ovogodišnjem međunarodnom sajmu INOVA 2017. u Osijeku koji je okupio 500 sudionika iz 15 zemalja ostvarili su zapažen uspjeh osvojivši tri medalje.

Lana i Fran provode dosta vremena s djedom u radionici i već su naučili kako se kreiraju inovativni proizvodi, što to znači poboljšati funkcionalnost nekog proizvoda ili pak domisliti kako smanjiti proizvodne troškove, a time i cijenu, na način da se ne gubi funkcionalnost. To su počeci drugačijeg načina razmišljanja s kojim se još u školi ne susreću, ali vjerojatno će im u budućnosti itekako koristiti. Uz to sudjelovanjem na sajmovima stječu nova poznanstva i putuju - sve su to oblici učenja. Djed Vladimir iznimno je ponosan, a medalje koje dobivaju za svoje uspješne proizvode promiču glas o Gornjoj Stubici širom svijeta - tako su i na ovom sajmu u Osijeku dobili i jednu posebnu nagradu koju im je dodoijelio Indonezijski savez za inovacije. Čestitamo!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 11. 2017.