Gost u školi: Siniša Cmrk

U četvrtak 19.10.2017. u našoj je školi gostovao Siniša Cmrk. Voditelj nekada popularne TV emisije za djecu i mlade Turbo limach show ovaj se puta predstavio kao autor knjige Zvrk domaćinstvo: zapisi mačka Pisa u stihoPisu te je njegovo gostovanje jedna od aktivnosti obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi.

Sinišu Cmrka na TV-u nisu gledali učenici petih i šestih razreda koji su došli na susret s njime, već vjerojatno njihovi roditelji, ali bez obzira na protok vremena Sinišina zarazna energija i nevjerojatni talent stvaranja stihova na licu mjesta osvojili su i nove generacije. Bio je to zabavan i poučan sat na kojem se moglo čuti da je pjesništvo još uvijek u modi, da je itekako vrijedno njegovati naš kajkavski, da za sve što radiš u životu moraš imati puno ustrajnosti, da je potrebno ponekad u školi i slušati (ipak se tu mogu čuti i neke za život korisne stvari), a nadasve da je dobro imati oko sebe prijatelje s kojima se možeš od srca nasmijati i našaliti, pa makar i na svoj račun.

Ovaj puta slike nipošto ne mogu nadomjestiti doživljaj uživo – Sinišu Cmrka jednostavno se treba čuti! No, kako se može naučiti na kreativan način što je pjesnički metar, korak ili slog pogledajte na fotografijama – jedino u paru!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 10. 2017.