Vrijeme u Gornjoj Stubici

GLOBE u našoj školi

Alenu dodijeljen Oskar znanja!

Dana 29.lipnja 2017. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu Alenu Jurini, učeniku 6.a, je dodijeljen Oskar znanja za osvojeno 1. mjesto na državnom natjecanju Sigurno u prometu.

Oskar znanja, najznačajnija nagrada i priznanje za postignute iznimne uspjehe u obrazovanju, kojom se već 13 godina nagrađuju najuspješniji i najizvrsniji učenici, dodijeljen je pobjednicima ovogodišnjih državnih i međunarodnih natjecanja. Na svečanosti održanoj na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu 29. lipnja 2017. godine Oskarom znanja nagrađeno je 219 učenika koji su osvojili prvo mjesto na državnim natjecanjima i 133 učenika koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima. Posebnim priznanjem nagrađeni su i njihovi učitelji i nastavnici mentori.

Nagrade učenicima i mentorima uručili su ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Momir Karin i predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk.

Među nagrađenim učenicima našao se i učenik naše škole, Alen Jurina, za osvojeno 1. mjesto na državnom natjecanju Sigurno u prometu 2017. koje se održavalo u Zadru.

Dodjela Oskara znanja manifestacija je koja slavi znanje, trud i zalaganje, kako učenika tako i njihovih učitelja i nastavnika, istaknuli su u pozdravnom obraćanju prof. dr. sc. Lajoš Žager, dekan Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, doc. dr. sc. Vesna Bedeković, predsjednica Saborskog odbora za obrazovanje, znanost i kulturu i ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković.

U utorak, 20. lipnja 2017. godine u Srednjoj školi Krapina održan je prijem za učenike osnovnih i srednjih škola i njihove mentore koji su na državnim natjecanjima i smotrama osvojili neko od prva tri mjesta.

Na svečanosti su učenicima i njihovim mentorima dodijeljene novčane nagrade i priznanja, koje su im uručili župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i zamjenici Jasna Petek i Anđelko Ferek – Jambrek te predsjednica Skupštine KZŽ Vlasta Hubicki. Učenici osnovnih škola osvojili su 5 prvih mjesta, 6 drugih mjesta i 8 trećih mjesta, dok su učenici srednjih škola osvojili 11 prvih mjesta, 8 drugih mjesta i 11 trećih mjesta. Nagrade su uručene učenicima i njihovim mentorima koji su prema propozicijama Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO), Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) i Hrvatskog školskog športskog saveza (HŠŠS) osvojili prvo, drugo ili treće mjesto (pojedinačno ili u timu do troje).

Tako je Alen osvojio dvostruku nagradu, za osvojeno 1. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji, ali i kao član tima KZŽ koja je osvojila 3. mjesto u ekipnom konkurenciji. Bravo, Alene!

objavio: Marko Mihaljinec   datum: 30. 6. 2017.

« Kolovoz 2017 »

Ispis statistike od 13. 12. 2011.