Četvrtaši matične škole na istoku domovine

Učenici 4.a i 4.b razreda naše škole sa svojim učiteljicama Natalijom i Anitom 2.6.2017.godine realizirali su, kako su to oni sami nazvali, svoj "mali maturalac" , u ravnoj i nepreglednoj Slavoniji, na samom istoku Republike Hrvatske.

Školski izlet je bio jednodnevni, a po povratku u Zagorje, na kilometraži autobusa bilo je tek nešto manje  od 800 km prijeđenih tog dana. Veliki zalogaj za naše četvrtaše koji su oni izvanredno odradili te svojom energijom, interesom i pripremljenošću za izlet, a osobito primjernim ponašanjem, dobivali pohvale gdje god bili i s kime god došli u doticaj tog dana. Naravno, bilo je vremena i za igru i opuštanje.

Posjetili smo Đakovo i Državnu ergelu lipicanaca te katedralu i đakovačko šetalište, Vukovar i njegovo Novo groblje te tenk na Trpinjskoj cesti i odali počast poginulima i stradalima u Domovinskom ratu, oduševljeno i zainteresirano pratili sadržaje u Muzeju vučedolske kulture te upoznali i dio Osijeka uz Dravu od Tvrđe do konkatedrale, prešli Dravu preko visećeg mosta.

Naravno, vidjeli smo tek djelić onoga što Slavonija može ponuditi. Učenicima je to bio prvi susret sa slavonskom ravnicom i doživljajem jednog takvog krajolika koji se u potunosti razlikuje od našeg zavičaja. Poticaj je to za nova putovanja i istraživanja tog dijela naše domovine.

Zahvaljujemo našim roditeljima i svim dobrim ljudima koji su nam svojim novčanim prilozima omogućili ovaj sadržajan i prekrasan dan : NGH Donja Stubica, Župnom Caritasu župe Gornja Stubica i vlč.Nikoli Jurkoviću, Perfi Donja Stubica, vlč. Dubravku Škrlinu Hrenu, Puntaru Gornja Stubica kao i našim učenicima koji su prodajom svojih proizvoda na Rudijevim danima i sami skupili dio sredstava.

objavio: Anita Razum   datum: 4. 6. 2017.