MAKERS

Vrijeme u Gornjoj Stubici

GLOBE u našoj školi

XX. državna smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

U razdoblju od 15.-17. svibnja 2017. održana je XX. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola u Zadru. Škola domaćin bila je Osnovna škola Zadarski otoci. Našu školu i cijelu GLOBE ekipu predstavljale su učenice Iva Jambrečina (8.b), Ema Tomek (8.b)  i Tamara Zebec (8.b).U pratnji učenika bila je mentorica Marina Mikulec.

Prvog dana smotre, nakon prigodnog programa i predstavljanja škola, na red je došlo izvlačenje startnih brojeva. Naša ekipa izvukla je startni broj četiri, a zatim smo sudjelovali na prezentaciji projekata škola. Predstavili smo svoj projekt "Gupčev poučni vrt" na kojem smo radili zajedno s učenicima Eko-škole.

Drugog dana u prijepodnevnim satima održano je orijentacijsko natjecanje. Natjecanje je održano u naselju Borik u blizini Zadra. Naša ekipa u cijelosti je prošla stazu sa zadacima za sat vremena te je na kraju osvojila osamnaesto mjesto u konkurenciji od dvadeset osnovnih škola. Nakon natjecanja bilo je slobodno vrijeme koje su učenici iskoristili za kupanje u moru,sunčanje, šetanje i druženje.

Treći dan prijepodne škola domaćin organizirala je posjet gradu Zadru. Vidjeli smo instalaciju Pozdrav Suncu, crkvu Sv. Donata i čuli morske orgulje. Zatim je uslijedio završni dio smotre i natjecanja, dodjela zahvalnica i pohvalnica te pozdravljanje sa školom domaćinom i novim prijateljima.

Svim učenicima naše škole koji sudjeluju u GLOBE programu iskrene čestitke i veliko hvala za sav trud koji ulažu u GLOBE posljednjih dvadeset godina!