Bili smo domaćini Županijske smotre zborova

Već petu godinu zaredom OŠ Matije Gupca Gornja Stubica domaćin je županijske smotre osnovnoškolskih zborova. Ovogodišnja smotra održana je 27. ožujka 2010. g. i bila je posvećena prerano preminuloj učiteljici Brigiti Filipović, profesorici glazbene kulture iz OŠ Oroslavje koja je redovito sa svojim učenicima sudjelovala na našim županijskim smotrama. Učiteljica Brigita Filipović radila je u Oroslavju od 1981. godine, a javno priznanje tog predanog rada uslijedilo je 2006. godine kada je dobila Plaketu Grada Oroslavja za zasluge u pedagoškom radu s mladima.

Ove godine nastupilo je četiristotinjak učenika iz osam zborova  - iz Bedekovčine pod vodstvom profesorice Ivane Tomašković, iz Gornje Stubice pod vodstvom profesorice Marine Pakelj, iz Gornjeg Jesenja pod vodstvom profesorice Anite Habjanec, iz Mihovljana pod vodstvom profesorice Nade Petanjek, iz Oroslavja pod vodstvom profesorice Bosiljke Pavlović, iz Velikog Trgovišća pod vodstvom profesorice Tatjane Pokupec, iz Zaboka pod vodstvom profesorice Mateje Bunčić i iz Zlatara pod vodstvom profesorice Josipe Hopek. Nastupe je pratila profesorica Snežana Ponoš članica Državnog povjerenstva 53. Glazbenih svečanosti hrvatske mladeži, a zbor OŠ Ante Kovačića iz Zlatara jedini je nastupio u natjecateljskom dijelu. Ostali zborovi prijavili su revijalni nastup. Prema mišljenju članice Državnog povjerenstva zlatarski zbor je osigurao plasman na državnu smotru, a ostalim zborovima predloženo je da  se jave za revijalni nastup na toj razini.

Smotra se redovito održava u župnoj crkvi Svetog Jurja u Gornjoj Stubici zahvaljujući ljubaznosti velečasnih Ivana Špoljara i Dubravka Škrlina Hrena. Druženje malih zboraša nakon službenog dijela po tradiciji se nastavlja u prostorima OŠ Matije Gupca, poznate po gostoprimstvu i otvorenosti za suradnju.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 30. 3. 2010.