Novi ciklus projekta Čitamo mi u obitelji svi

U petak 28.01.2017. započela je provedbena faza novog ciklusa projekta Čitamo mi u obitelji svi.U Osnovnoj školi Matije Gupca Gornja Stubica projekt provodimo već šest godina. Ove će godine u projektu sudjelovati 48 učenika trećih razreda.

Škola je svojim sredstvima kupila knjige za projekt te je tako pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, i da itekako shvaća kako financiranjem svoje školske knjižnice namjenskim sredstvima, ne samo za lektiru, već i za sve ostale predmete, a posebice za rekreativno čitanja (čitanje iz užitka), što je u skladu s UNESCO-vim i IFLA-inim smjernicama za školske knjižnice, ulaže u budućnost svoje djece.

Naprtnjače su svoje putovanje započele u matičnoj školi i PŠ Hum Stubički, a zatim kreću i u ostale područne škole.

Zapravo, nasmiješena lica đaka koji žele čim prije prolistati knjige iz naprtnjače govore nam da i dalje trebamo nastojati svim snagama održati projekt.

Učenici 3.a s učiteljicom Irenom Kokolić

Učenici 3.b s učiteljicom Ivankom Lisak

Učenici 3. r. PŠ Hum Stubički

Učenici 3.r PŠ Sveti Matej

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 26. 1. 2017.