Sigurniji internet za djecu

U četvrtak 11. veljače 2010. godine u našoj školi je za učenike petih i šestih razreda održano predavanje povodom Međunarodnog dana sigurnosti na internetu.

Predavanje je vodila učiteljica Valentina Đurek te nekoliko osmaša naše škole. Predavanje je započela učiteljica, a nastavili su osmaši. Prva prezentacija bila je o cyberbullingu (nasilju preko interneta), a nakon toga čuli smo nešto o facebooku. Loše strane facebooka su da trošimo svoje slobodno vrijeme, nemamo vremena za učenje i za svoje stvarne prijatelje. Bitna stvar je da ne smijemo vjerovati svima na facebooku, pogotovo ne nepoznatim ljudima jer ne znamo koje su zapravo njihove namjere. Dobra strana facebooka je da se možemo češće čuti s udaljenim prijateljima i rodbinom. Zatim je uslijedila zanimljiva priča koju su vodili naši osmaši i jedan petaš. Priča se zvala Beskonačna šuma i na zanimljiv način nam je poručila kako ne smijemo nikome davati svoje lozinke. Na kraju smo čuli još nešto o virusima te kako se zaštititi od njih.

Naše prezentacije možete vidjeti :)

NIKOLINA RUKLIĆ, 8.a

objavio: Marija Jurina   datum: 15. 2. 2010.