Četvrti razredi matične škole jesen pozdravili u Burnjaku

Tradicionalnu školu u prirodi Pozdrav jeseni, učenici 4.a i 4.b razreda sa svojim učiteljicama Natalijom i Anitom, nakon obilježavanja i blagoslova kruha i plodova zemlje u školi, realizirali su na prostorima brane u Burnjaku.

Toj maloj grupici naših četvrtaša 12.10.2016. pridružile su se i učiteljice Danijela Miljan i Kim Džananović.

Doživljena je prava jesen u izmjeni sitne kišice, jesenskog vjetra i sramežljivog sunca. I ovu jesensku idilu, učenici su s osmijehom i entuzijazmom prihvatili, iako je nakon povratka do škole u nogama bilo 8 km pješačenja.

Osim što smo se, po ne znam koji put, uvjerili koliko je naš stubički kraj jedinstven i predivan, zaista Bogom dan, doživjeli smo i veličinu brane Burnjak, te se upoznali sa njenim značenjem za Gornju Stubicu i njenu okolicu. Ovakvo, nadasve korisno, a velebno zdanje u dolini Burnjaka, poticaj je učenicima za učenje i svladavanje znanja i različitih kompetencija, kako bi  jednom postali vrijedni članovi zajednice koju će znati štiti i razvijati, a da time ne poremete prirodni eko sustav. Prilagoditi prirodu, a ne je oštetiti, kako bi čovjek s prirodom živio u simbiozi međusobno se pomažući i međusobno si koristeći.

Blagovali smo blagoslovljenu hranu pod kišobranima, a tračak sunca pokrenuo je i nepresušnu dječju energiju za igrom.

objavio: Anita Razum   datum: 18. 10. 2016.