Integrirani dan - ZIMA

U petak, 29.01.2010. učenici nižih razreda b smjene OŠ M.Gupca Gornja Stubica, njih 70-tak sa svojim su učiteljicama i učiteljem održali integrirani nastavni dan  ZIMA .

Tijekom mjeseca siječnja učenici su zajedno sa svojim roditeljima i učiteljima marljivo učili o zimi i pripremili se kako da to hladno godišnje doba učine toplijim i sretnijim malim ptičicama stanaricama. Izrađeno je oko 40-tak kućica za ptice koje su postavljene u okolišu naše škole kako bi stanaricama našeg kraja bila gnjezdilišta ili hranilišta. Neke će od tih kućica narednih dana postaviti i u školskom voćnjaku kod stare škole.

Učenici i roditelji zaista su bili maštoviti u izradi kućica, tako da su one izrađene iz različitih materijala (drvo, lim, koža, papir…) kreacijama kakvima bi pozavidio i Ch. Dior.

U kućicama je ostavljena i hrana za ptičice, od mrvica kruha do različitih vrsta sjemenki.

Dalje se planira promatrati posjećenost kućica, uočiti vrste koje tu najčešće dolaze, kao i nastaviti s redovitim hranjenjem.

Ovim smo projektom napravili višestruku korist: sudjelovali u eko osviještenosti učenika, razvijali njihove radne navike, kreativnost i odgovornost, pomogli ptičicama da prežive zimu, a naposljetku uljepšali i razveselili naš školski okoliš.

Jedva čekamo Valentinovo. Tko zna kakvo nam iznenađenje ptičice spremaju uz taj dan????

ANITA RAZUM, učiteljica

objavio: Valentina Đurek   datum: 5. 2. 2010.