XIX. državna smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

U razdoblju od 10.-12. svibnja 2016. održana je XIX. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola u Zadru. Škola domaćin bila je Osnovna škola Šime Budinića. Našu školu i cijelu GLOBE ekipu predstavljali su učenici Monika Ilinić (8.b), Ivan Ilinić (7.b) i Nikola Vlahović (7.b). U pratnji učenika bile su ravnateljica Sanja Knezić i učiteljica Marina Mikulec.

Prvog dana smotre, nakon prigodnog programa i predstavljanja škola, na red je došlo izvlačenje startnih brojeva. Naša ekipa izvukla je startni broj dvadeset i jedan, a zatim smo sudjelovali na prezentaciji projekata škola. Predstavili smo svoj projekt "Biološka raznolikost na području općine Gornja Stubica" na kojem smo radili zajedno s učenicima Eko-škole.

Drugog dana u prijepodnevnim satima održano je orijentacijsko natjecanje. Natjecanje je održano u turističkom naselju Zaton u blizini Zadra. Naša ekipa nažalost nije u cijelosti prošla "stazu" sa zadacima te je na kraju osvojila posljednje mjesto u konkurenciji od 24 osnovne škole. Nakon natjecanja bio je organiziran posjet gradu Zadru. Vidjeli smo instalaciju Pozdrav Suncu, crkvu Sv. Donata i čuli morske orgulje.

Treći dan prijepodne škola domaćin organizirala je, unatoč neumornoj kiši, rekreacijski program za učenike. Zatim je uslijedio završni dio smotre i natjecanja, dodjela zahvalnica i pohvalnica te pozdravljanje sa školom domaćinom i novim prijateljima.

Svim učenicima naše škole koji sudjeluju u GLOBE programu iskrene čestitke i veliko hvala za sav trud koji ulažu u GLOBE posljednjih dvadeset godina!

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 13. 5. 2016.