"Bogatstvo različitosti" u Tavankutu

Pjevački zbor i tamburaški orkestar, te nekoliko učiteljica  i ravnateljica naše škole odazvalo se pozivu ravnateljice OŠ „Matija Gubec“ Tavankut Stanislave Stantić Prćić da prisustvuju završnoj svečanosti  IV. likovno-literarno-novinarskog natječaja „Bogatstvo različitosti“. Svečani program organiziran je u Velikoj vijećnici Grada Subotice (Gradska kuća)  u petak, 08.04.2016. godine.

Učiteljica Marina Pakelj pripremila je polusatni program koji su naši pjevači i tamburaši izveli u prekrasnoj, izuzetno akustičnoj, prepunoj vijećnici, kao jedini izvođači. Svojom izvedbom zagorskih pjesama i instrumentala oduševili su sve prisutne. Na kraju su zajedno sa pjevačkim zborom škole iz Tavankuta otpjevali Himnu zadrugara. Sa svečanosti smo otišli ponosni i puna srca.

Na natječaju "Bogatstvo različitosti" su sudjelovali učenici iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Makedonije. Učenici naše škole su poslali nekoliko literarnih radova za što su pohvaljeni.

Učenici su bili smješteni kod obitelji učenika domaćina u Ljutovu, Donjem i Gornjem Tavankutu. Uz Gornjostubičance tu su bili još učenici iz Primoštena, Dalja i četiri makedonska grada ( Zajednica Hrvata u Makedoniji). U subotu smo posjetili zoološki vrt  kod jezera Palić, Muzej grada Subotice i prošetali središtem grada. U popodnevnim satima u školi su učenici prisustvovali  slamarskoj radionici gdje su izrađivali slova glagoljice. U nedjelju smo prisustvovali svetoj misi u mjesnoj crkvi i u popodnevnim satima krenuli put Gornje Stubice.Doma smo se vratili zadovoljni i puni dojmova.

Putovanje u Tavankut i pokloni za školu (nastavna pomagala) su financirani iz sredstava za financijsku potporu međunarodne suradnje osnovnih i srednjih škola sa školama iz europskih zemalja koje ne sudjeluju u Programu za cjeloživotno učenje i za suradnju sa školama i drugim ustanovama koje provode obrazovanje pripadnika hrvatske manjine u inozemstvu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

U školskom dvorištu s "našom" lipom

Svi sudionici s Gupcem

U Gradskoj kući

objavio: Sanja Knezić   datum: 14. 4. 2016.