XIII. smotra učeničkih zadruga KZŽ

U petak, 8. travnja 2016. godine je održana XIII. smotra učeničkih zadruga Krapinsko-zagorske županije u Mariji Bistrici na kojoj je sudjelovala i naša školska zadruga.

Na ovogodišnjoj XIII. smotri  učeničkih zadruga KZŽ sudjelovalo je ukupno 14 učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola te centara za odgoj i obrazovanje naše županije koje su predstavile svoje kreativne i kvalitetne proizvode čijom izradom se bave tijekom cijele godine.

Povjerenstvo je ocjenjivalo pisano izvješće o radu zadruge, estetski izgled uređenog prostora te praktični rad u kojem se naša školska zadruga predstavila postupkom izrade ljekovitog sirupa od maslačka.

Izvješće o radu zadruge  vrlo su uspješno prezentirale učenice Mateja Jožinec iz 8.a te Dorotea Fuček iz 8.c razreda, a praktični rad su demonstrirali učenici Monika Vučilovski i Luka Herceg, članovi sekcije Klinček PŠ Hum Stubički.

Učenička zadruga Matije Gupca Gornja Stubica se predstavila svojim proizvodima (čips od jabuka, jabučni ocat, džem od jabuka i dunja, ljekoviti sirup od maslačka, sapun, mirisne vrećice lavandina, mješavina biljnih čajeva) te na XIII. smotri UZ Krapinsko-zagorske županije osvojila drugo mjesto.

Prvo mjesto, sa samo pola boda više, osvojila je UZ Plavi trnac iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok koja će u svibnju ove godine predstavljati našu županiju na Državnoj smotri učeničkih zadruga u Zagrebu.

objavio: Željka Franjković   datum: 11. 4. 2016.