Radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike

U Osnovnoj školi Matije Gupca Gornja Stubica 21. i 22. ožujka održane su 4 radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike s područja naše županije na poticaj Radne skupine za podršku darovitim učenicima.

Radionicu Igre riječima za učenike 2. i 3. razreda vodila je učiteljica razredne nastave Ivanka Lisak, Kreativnu radionicu Igre riječima 2 za učenike 7. razreda vodila je učiteljica hrvatskog jezika Vesna Jakopović, Eratostenov eksperiment sa učenicima 7. i 8. razreda provela je učiteljica geografije Marina Mikulec, a radionicu Uskrs se bliži za učenike od 1. – 8. razreda uz nesebičnu pomoć i podršku Sandre Suman, majke našeg učenika, vodila je učiteljica razredne nastave Armina Rod. Gospođi Suman se ovim putem zahvaljujemo na vremenu i materijalu koji je nesebično podijelila s nama.

Ovo su već treći praznici tijekom kojih smo vrata škole otvorili učenicima željnima zabave, rada i novih znanja. Interes za ovakav oblik provođenja slobodnog vremena ne jenjava među učenicima kao ni među učiteljima. Tako je radionicama ukupno prisustvovalo 88 učenika (85 učenika naše škole te troje učenika iz Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka) iako je bilo planirano maksimalno 70 učenika. To je samo pokazatelj da naši učenici imaju potrebu i želju za neformalnim oblicima učenja te da vole dolaziti u školu. U prilog tome govore i visoke ocjene kojima su učenici ocijenili voditelje i samu radionicu. Najviše nas raduju komentari učenika koji bi voljeli da radionice duže traju te pitanja kad će se slične radionice opet održavati i što će raditi.

objavio: Martina Bajzec   datum: 22. 3. 2016.