Javno predstavljanje projekta Zagorska hiža - jučer,danas,sutra učenika 3.b razreda

U srijedu, 24,veljače 2016. učenici 3.b razreda naše škole u školi su javno predstavili svoj razredni projekt Zagorska hiža - jučer, danas, sutra.

Na javno predstavljanje projekta bili su pozvani i odazvali su se predstavnici društvene zajednice.

Ispred Općine bio je to načelnik gospodin Jasmin Krizmanić, predsjednica Općinskog vijeća gospođa Đurđica Labaš, predstavnica TZ Donje i Gornje Stubice Marina Breber, te neki od predstavnika gornjostubičkih  udruga, vlč. Dubravko Škrlin Hren ispred udruge Gornjostubička luč, Tatjana Hikec iz Lipinog cvieta, Petra Korman ispred Jurjevčanki. Goste su dočekale Sanja Knezić, ravnateljica naše škole i Anita Razum, učiteljica 3.b razreda i voditeljica ovog razrednog projekta.

Projekt s prezentirali Mia, Filip, Luka, Jana i Antonija u ime 15 učenika 3.b razreda koji su osmislili i realizirali ovaj projekt. Zagorskih hiža na našim bregovima ima, a ponekad pokraj onih koje su zapuštene, napuštene, oronule i ruševine prolazimo kao pored smetnje, a malo je onih koji se zamisle i osvijeste da su one čuvarice našeg kulturnog, zavičajnog identiteta te bi ih trebalo sačuvati i obnoviti kako bi bile ponos našeg stubičkog krajobraza. A na valovitim i živopisnim zagorskim bregovima one su ukras i ponosne čuvarice kulturnog i etnološkog identiteta i naše povijesti.

Kao poticaj široj društvenoj zajednici, kako bi se osvijestio ovaj problem i naše zavičajno blago ostalo sačuvano, učenici su izradili magnetiće sa zagorskom hižom koji bi mogli biti i dio ponude suvenira Zagorja.

Posebno nas veseli vrlo konstruktivan razgovor i ideje za dalje, za neke nove projekte o zagorskim hižama, koji je potaknula prezentacija našeg projekta.

Želja nam je da "oko jene hiže navek tići lete" kako su nam u uvodnoj pjesmi otpjevali i odsvirali naši školski muzičari koje je uvježbala učiteljica Marina Pakelj.

Ovaj projekt predstavljat će našu školu na Županijskoj smotri projekata 31.3.2016.u Stubičkim Toplicama.

objavio: Anita Razum   datum: 25. 2. 2016.