Likovno-literarni natječaj "Promicanje istine o Domovinskom ratu"

U galeriji Gradske knjižnice "Ksaver Šandor Gjalski" u Zaboku održana je svečanost dodjele nagrada i priznanja sudionicima i pokroviteljima projekta "Promicanje istine o Domovinskom ratu i likovno literarni natječaj 2015.", te otvorenje izložbe pristiglih radova.

U kategoriji "likovni rad-učenici osnovnih škola" učenica osmog razreda Gabrijela Jurina osvojila je treću nagradu, mentorica Božena Lacković.
U kategoriji "literarni rad" učenica osmog razreda Ana Boltek osvojila je prvu nagradu, mentorica Marija Vidaković.

Čestitamo!

15. veljače 2016. u galeriji Gradske knjižnice "Ksaver Šandor Gjalski" u Zaboku održana je svečanost dodjele nagrada i priznanja sudionicima i pokroviteljima projekta "Promicanje istine o Domovinskom ratu i likovno literarni natječaj 2015." te otvorenje izložbe pristiglih radova.

Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" projekt pod nazivom "Promicanje istine o Domovinskom ratu" počela je provoditi 2013. godine u tek jednoj školi, 2014. godine u 13 osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije a 2015. godine u 16 škola za ukupno 1000 učenika. 2015. godine u natječaj se uključilo sedam škola (jedna srednja i šest osnovnih) a na natječaj je pristiglo 86 radova (13 literarnih i 75 likovnih u raznim likovnim tehnikama).

Svečanom dodjelom nagrada i priznanja sudionicima i podupirateljima projekta završio je projekt za 2015. godinu. Projekt će se nastaviti provoditi i u 2016.-oj godini.Partner u projektu bila je Udruga branitelja Domovinskog rata "Sveti Juraj" iz Gornje Stubice. Projekt je provođen uz pokroviteljstvo Ministarstva branitelja i Krapinsko-zagorske županije. Pokrovitelj ovogodišnje dodjele nagrada bile su Terme Tuhelj.

objavio: Sanja Knezić   datum: 16. 2. 2016.