I u Gornjoj Stubici Vukovar svijetli

I ove godine, u predvečerje 17.11.2015., večer uoči Dana sjećanja na Vukovar, Gornja  Stubica svijetli ljubavlju, istinom, ponosom, pravicom i ljudskosti za žrtvu grada Vukovara u Domovinskom ratu.

1999. godine u gradu Splitu pokrenuta je akcija " I u mom gradu Vukovar svijetli " koju tradicionalno provodi i naša škola. U ime svih učenika, učitelja i djelatnika naše škole lampione su zapalili predstavnici učenika od 1.- 4. razreda B smjene sa svojim učiteljicama i učiteljem.

Pogledima uprtim u lampione zasvijetlilo je i u malim srcima. Značenje i veličina Vukovara, a grad su ljudi u njemu, kako je uvijek pisao heroj Siniša Glavašević, koji je do zadnjeg trenutka izvještavao kao novinar iz opkoljenog grada, a potom zvjerski pogubljen na Ovčari, svake godine ovim činom sjećanja širi se u koncentričnim krugovima i u nama jača ljubav prema obitelji,domu, domovini,bližnjemu, te želju da svakom svojom dobrom ocjenom, marljivošću,radom, samoprijegorom, tolerancijom spram drugih, različitih  i činom dobrote naša domovina bude sve ljepša, naprednija, ugodnija za život.

Osjećajno i iz dubine uputili smo molitve za sve žrtve, stradalnike, ali i za one čije je zlo proizvelo ovu patnju i stradanje. Da se nikad ne zaboravi, ali da kao kršćani uzmognemo oprostiti. Jer mržnja nas udaljava od svega dobrog i poželjnog.

Podno biste Rudolfa Perešina, heroja Domovinskog rata, zapaljena je ovom prigodom i svijeća za sve žrtve dosadašnjih terorističkih napada u svijetu, posebice ovog zadnjeg krvavog pohoda zla u Parizu.

Neka naš izbor za život bude dobrota i ljubav!

objavio: Anita Razum   datum: 17. 11. 2015.