Zeleno blago "Bajke na dlanu "

Učenici viših razreda, te učenici 3.a i 3.b razreda matične škole 16.11.2015.godine prisustvovali su izvedbi prvog zagorskog mjuzikla Zeleno blago u Krapini.

Zeleno blago je prvi mjuzikl zagorskih mladih entuzijasta punih dobre energije s ciljem povezivanja povijesnih, kulturnih i turističkih posebnosti Zagorja i na taj načiin doprinijeti kulturnoj i turističkoj promidžbi Zagorja i naše Krapinsko-zagorske županije.

Izvedbu smo doživjeli u Festivalskoj dvorani u Krapini. Nitko od prisutnih u dvorani nije ostao ravnodušan na stihove : Zagorci smo, ljudi pravi....kaj nam pak moreju... svi dolaze, svi odlaze....a Zagorci ostajeju...

Mnogim je učenicima ovo prvi susret i doživljaj mjuzikla uživo, koji su doživjeli otvorenim srcem.

Učenici 3.a,3.b, 5.a i 5.b potom su posjetili rodnu kuću i muzej  Ljudevita Gaja, dok su ostali bili u Muzeju neandrtalaca.

U danu okupanom suncem netipičnim za studeni, puni novih znanja, doživljaja i pozitivne energije vratili smo se u Gornju Stubicu. Ponosniji no prije, jer zaista "...ni Zagorje malo!"

objavio: Anita Razum   datum: 16. 11. 2015.