PROJEKT: BIBLIJA – KNJIGA NAD KNJIGAMA (Podjela Biblija za djecu)

Uz  prigodni program 5.10. i 6.10.2015. u našoj školi učenicima razredne nastave  podjeljene su Biblije za djecu te je tako započeo projekt Biblija - Knjiga nad knjigama.

Uz Biblije učenici i njihovi roditelji dobili su popratno motivacijsko pismo kojim je objašnjen projekt. U prilogu možete pročitati to pismo i upznati naš plan.

Poštovani učenici i roditelji!

Pred Vama se nalazi Biblija za djecu. Ona je dar organizacije Eastern European Mission sa sjedištem u Beču. Izdavač je Biblijski institut iz Zagreba. Bibliju su dobili svi učenici razredne nastave u našoj školi. U knjizi se nalaze najljepše biblijske priče koje su prilagođene dječjem uzrastu te su popraćene prigodnim ilustracijama.

Ova vrijedna donacija potaknula me je da ove školske godine osmislim projekt pod nazivom Biblija - Knjiga nad knjigama. Biblija je doista knjiga rekorda. Ona je knjiga s daleko najvećim brojem izdanih primjeraka. Biblija je ujedno i prva tiskana knjiga (Gutenberg oko 1450. god.).  Prevedena je na više od 2000 jezika i dijalekata. Kao takva Biblija je dio opće književnosti te je duhovno blago cijelog čovječanstva. Biblija je prisutna u umjetnosti. Ona trajno nadahnjuje velike umjetnike kista i dlijeta, riječi i glazbe.

No, za nas kršćane ona je još mnogo više od toga. Biblija je za kršćane sveta knjiga jer u njoj prepoznajemo govor živoga Boga upućen meni i svim ljudima. Bibliju nisu izmislili pa napisali ljudi, Bibliju su zapisali ljudi pod utjecajem Božjega Duha. Bog nam želi kroz Bibliju objaviti skrivene tajne o sebi, ljudima i čitavome svijetu. Biblija nam govori: Bog je Ljubav, Bog nas kao svoju djecu poziva u zajedništvo svojeg vječnoga života i ljubavi.

Dakle, glavni ciljevi ovog projekta su upoznati Bibliju kao duhovno blago cijelog čovječanstva i kao temeljni izvor naše kršćanske vjere te potaknuti učenike na što češće i radosnije čitanje Biblije. Zadaci za učenike su sljedeći. Svaki učenik će odabrati jednu ili više priča iz Biblije te na temelju nje ili napisati književni rad ili napraviti likovni rad. Detaljnije upute učenici će dobiti na satu vjeronauka. Projekt će se provoditi do ožujka 2016. god. za kad je planirana izložba radova, svečana priredba i prezentacija projekta te nagrađivanje učenika koji su se najviše potrudili u realizaciji projekta.

S nadom da ćete uživati čitajući Bibliju srdačno Vas pozdravljam!

Ostale slike pogledajte u našoj fotogaleriji.

objavio: Nikola Grden   datum: 6. 10. 2015.